Read Przypowieść o talentach by Octavia E. Butler Free Online


Ebook Przypowieść o talentach by Octavia E. Butler read! Book Title: Przypowieść o talentach
The author of the book: Octavia E. Butler
Language: English
ISBN: 8373374043
ISBN 13: 9788373374041
Format files: PDF, Epub, DOCx, TXT
The size of the: 37.98 MB
Edition: Prószyński i S-ka
Date of issue: June 17th 2003
Reader ratings: 5.5
Loaded: 320 times

Read full description of the books Przypowieść o talentach:„Przypowieść o talentach” porusza typowe dla autorki tematy alienacji i transcendencji, przemocy i duchowości, wolności i zniewolenia, oddzielenia i wspólnoty, osadzone w zdumiewającym kontekście zadziwiająco bliskiego, rozbitego świata roku 2032.
Wędrówki Lauren Olamina, bohaterki „Przypowieści o siewcy”, nagrodzonej w 1994 roku nagrodą Nebula, relacjonuje jej córka Larkin, występująca również jako Asha Vere. Opowieść snutą przez córkę przeplatają rozdziały w formie dziennika matki. Na tle toczącej się wojny, nękającej cały amerykański kontynent i Stany Zjednoczone pod przywództwem ultraprawicowego, fanatycznie religijnego prezydenta, powieść ukazuje społeczeństwo, którego fundamentalne struktury zostały rozbite.
Autorka mówi: "Przypowieść o siewcy" była książką o problemach, a "Przypowieść o talentach" miała być książką o rozwiązaniach. Jako że nie znam rozwiązań, ostatecznie postanowiłam przyjrzeć się tym, po jakie zwykle sięgają ludzie zagubieni i targani konfliktami”.
Mimo to, o dziwo, w tej powieści życie ludzkie pomyślnie trwa dalej, a młoda Lauren, znana czytelnikom z „Przypowieści o siewcy”, przeobraża się w silną, dojrzałą postać kobiecą, złożoną, lecz całkowicie wiarygodną.
Octavia E. Butler za „Przypowieść o siewcy” otrzymała w 1994 roku nagrodę Nebula. Jest też dwukrotną laureatką nagrody Hugo. To jedna z nielicznych afroamerykańskich pisarek science fiction. Wiele uwagi poświęca także tematyce kobiecej i rasowej.

Read Ebooks by Octavia E. ButlerRead information about the author

Ebook Przypowieść o talentach read Online! http://octaviabutler.org/

Octavia Estelle Butler was an American science fiction writer, one of the best-known among the few African-American women in the field. She won both Hugo and Nebula awards. In 1995, she became the first science fiction writer to receive the MacArthur Foundation "Genius" Grant.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Przypowieść o talentach
Read EBOOK Przypowieść o talentach by Octavia E. Butler Online free

Download Przypowieść o talentach PDF: przypowie-o-talentach.pdf Przypowieść o talentach PDF