Read Bedenin Güncesi by Daniel Pennac Free Online


Ebook Bedenin Güncesi by Daniel Pennac read! Book Title: Bedenin Güncesi
The author of the book: Daniel Pennac
Language: English
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Format files: PDF, Epub, DOCx, TXT
The size of the: 736 KB
Edition: Ayrıntı Yayınları
Date of issue: February 5th 2016
Reader ratings: 5.7
Loaded: 140 times

Read full description of the books Bedenin Güncesi:13 sene, 1 ay, 9 gün 19 Kasım Perşembe 1936
Tüm korkularımı tekrar düşününce duyumlarımın bir listesini oluşturdum: boşluk korkusu taşaklarımı eziyor, darbe alma korkusu beni felç ediyor, korkma korkusu gün boyu kaygıya sebep oluyor, kaygı korku veriyor, heyecan (tatlı olanı bile) tüylerimi ürpertiyor, nostalji (babamı düşünmek gibi mesela) gözlerimi yaşartıyor, beklenmedik olaylar beni sıçratıyor (çarpan bir kapı olsa bile), panik hali beni işetebiliyor, en ufak üzüntü beni ağlatabiliyor, hiddet soluğumu kesiyor, utanç beni küçük düşürüyor. Bedenim her şeye tepki veriyor. Ama her zaman nasıl tepki vereceğini tam olarak bilemiyorum.

13 sene, 1 ay, 10 gün 20 Kasım Cuma 1936

İyice düşündüm. Eğer hissettiğim her şeyi olduğu gibi yazarsam günlüğüm, bedenim ile ruhum arasında, bir elçi gibi olur. Duygularımın tercümanı olur.

Bedenin Güncesi'inde Pennach, insan hayatının en önemli varlığı olanı "beden" mefhumunu masaya yatırıyor. Bedenin inceliklerini, kırılganlıklarını ve zaaflarını olduğu kadar kudret ve potansiyellerini de büyük bir ustalıkla gözler önüne seren yazar, modern insanının bedeniyle olan marizi ilişkilerine çarpıcı bir üslup ve yaratıcı bir zekâyla ışık tutuyor…

Read Ebooks by Daniel PennacRead information about the author

Ebook Bedenin Güncesi read Online! Daniel Pennac (real name Daniel Pennacchioni) is a French writer. He received the Prix Renaudot in 2007 for his essay Chagrin d'école.

After studying in Nice he became a teacher. He began to write for children and then wrote his book series "La Saga Malaussène", that tells the story of Benjamin Malaussène, a scapegoat, and his family in Belleville, Paris.

His writing style can be humorous and imaginative like in "La Saga Malaussène", but he has also written essays, such as "Comme un roman", a pedagogic essay."La Débauche", written jointly with Jacques Tardi, treats the topic of unemployment, revealing his social preoccupations.

For more information, please see http://www.answers.com/topic/daniel-p...


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Bedenin Güncesi
Read EBOOK Bedenin Güncesi by Daniel Pennac Online free

Download Bedenin Güncesi PDF: bedenin-gncesi.pdf Bedenin Güncesi PDF